Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Chery EV na Auto Show 2010 w Bolonii.

Włoski importer samochodów Chery wystawił dwa samochody na targach w Bolonii

   DR Automobili, włoski importer samochodów Chery, zaprezentował na ostatnich tegorocznych targach motoryzacyjnych Bolgna Motor Show 2010 dwa modele chińskiego producenta. Pierwszym z nich jest już opisywany przez nas wcześniej, całkowicie elektryczny model Riich M1 EV, który właśnie wchodzi do sprzedaży w Chinach.

   Na rodzimym rynku cena wyposażonego w silnik elektryczny o mocy 40 kW i akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe wynosi około 22.500 dolarów. Zasięg pojazdu to 100 km, a jego maksymalna prędkość 120 km/h. Czas ładowania baterii do pełna to 6-8 godzin.
   Importer w 2008 roku, również na Bologna Auto Show, prezentował standardową wersję DR1 z silnikiem benzynowym.
   Jak dotąd nie ma oficjalnych informacji kiedy rozpocznie się sprzedaż DR1 EV w Europie.

 

   Drugim z prezentowanych modeli jest DR3 - większy czterodrzwiowy sedan oparty na Chery Fulwin2. Napędzany 108-konnym 1,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem sprzęgniętem z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. DR3 trafi do sprzedaży w Europie w czerwcu 2011 roku. W Chinach ceny Fulwin 2 rozpoczynają się od 7.800 dolarów.
   Również mający apetyt na europejski rynek chiński Great Wall Motor po raz pierwszy zaprezentował trzy modele – Kulla Concept, Steed 5 i Voleex.

 
Żródło: gasgoo.com 04.12.2010