Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Geely zaprezentowało własną przekładnię automatyczną


ATM Geely   Według oświadczenia chińskiego producenta w ciągu tego roku sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów będzie standardem dla samochodów Geely. Opracowana niezależnie automatyczna skrzynia biegów będzie stosowana nie tylko w modelach GX7 i GC7, ale będzie również dostępna w Emgrand EC7, Emgrand EC8, Englon CS7 i innych modelach w przyszłości. Automatyczna skrzynia biegów to nie tylko ważny krok dla Geely, ale i całego rodzimego chińskiego rynku producentów samochodów.

Sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów to rzadkość wśród marek własnych. BAIC Besturn B50 i SAIC-GM-Wuling 630 Baojun to nieliczne z pojazdów w nią wyposażonych. Brak samodzielnie opracowanych automatycznych skrzyń biegów był solą w oku chińskich producentów. Chociaż Chery, JAC i inni producenci zainwestowali ogromne środki na badanie technologii, nie osiągnęli jeszcze znaczących sukcesów w tej dziedzinie. Co więcej, chińska produkcja głównie koncentruje się na produkcji półautomatycznych skrzyń biegów oraz

 

automatycznych, bezstopniowych skrzyń biegów, importowanych z zagranicy, takich jak Aisen Seiki i Mitsubishi. Własna produkcja ma zapewnić większe zyski oraz zapobiec problemom z dostawami podzespołów.
Oprócz sześciobiegowej przekładni automatycznej producent zamierza do końca roku przedstawić nowy turbodoładowany silnik. Silnik będzie miał swoją premierę w modelu Englon SC5-RV. Chiński producent wyjawił również, że Geely udało zakończyć badania i prace rozwojowe w zakresie monitorowania ciśnienia w oponach i kompleksowych systemów bezpieczeństwa.

Wielu uważa, że ostatnie postępy technologiczne Geely częściowo bazują na jego zagranicznych zakupach, głównie przejęciu szwedzkiego producenta Volvo.

Żródło: Gasgoo.com 24.06.2012