Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Renault utworzy w Chinach strefę demonstracyjną dla samochodów autonomicznych


Renault utworzy w Chinach strefę demonstracyjną dla samochodów autonomicznych

   Renault utworzy strefę demonstracyjną dla samochodów autonomicznych ZOE w mieście Wuhan w środkowych Chinach Samochody autonomiczne przyczynią się do rozwoju metropolii w zakresie nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych i ekologii Caidian, jedna z dzielnic Wuhan, zakupi flotę pojazdów elektrycznych Fengnuo.

Grupa Renault, Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC) i Grupa Rozwoju Ekologicznego Wuhan-Caidian ogłosiły, że planują wspólnie zbudować w mieście Wuhan w środkowych Chinach strefę demonstracyjną pojazdów autonomicznych. Zgodnie z dokumentem Memorandum of Understanding (MoU), podpisanym przez wszystkie trzy strony w trakcie Trzeciego Chińsko-Francuskiego Forum Zrównoważonego Rozwoju Miast w Wuhan.

 

Strefa demonstracyjna samochodów autonomicznych umieszczona zostanie w Chińsko-Francuskim Pokazowym Mieście Ekologicznym. Będzie to pierwsza strefa demonstracyjna jazdy autonomicznej w chińskim pokazowym ekologicznym mieście oraz pierwsza tego typu strefa w Chinach. Zwiedzający będą mogli zarówno oglądać pokazy jazdy autonomicznej, jak i sami wziąć w niej udział w specjalnie wyznaczonej strefie. To także dobra okazja do zapoznania się z wykorzystanymi technologiami.
Projekt stanowi odzwierciedlenie zaangażowania wszystkich trzech firm w strategię rozwoju innowacyjności Chin, określoną w 13. Pięcioletnim Planie Rozwoju (2016-2020).
Strefa demonstracyjna pojazdów autonomicznych uruchomiona zostanie w listopadzie 2016 r. Na początku projektu elektryczny samochód Renault ZOE jeździć będzie po dwukilometrowej trasie wzdłuż jeziora Goguanhu w dzielnicy Caidian.

 

Żródło, foto: materiały prasowe producenta 30.10.2016