Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


GAC FCA rozpoczyna produkcję Jeepa Renegade w Chinach


GAC FCA rozpoczyna produkcję Jeepa Renegade w Chinach

   W dniu 18 kwietnia 2016 r. została uruchomiona produkcja Jeepa® Renegade'a w nowym zakładzie GAC Fiat Chrysler Automobiles Co. w Guangzhou. Krok ten jest kolejnym kamieniem milowym dla spółki, po ogłoszeniu i uruchomieniu lokalnej produkcji Jeepa® Cherokee, która rozpoczęła się w zakładzie GAC FCA w Changsha 19 października zeszłego roku.

Lokalna produkcja Jeepa® Renegade będzie dodatkowym impulsem dla rozwoju GAC FCA i możliwości marki JeepŽ konkurowania w segmencie SUV-ów w Chinach. W ceremonii uczestniczyło wielu przedstawicieli rządu i managerów spółki.
Zakład GAC FCA w Guangzhou, zbudowany wspólnie przez GAC i FCA, zlokalizowany jest w dystrykcie Panyu w Guangzhou, w regionie produkcji motoryzacyjnej Grupy GAC i ma łączne zdolności produkcyjne na poziomie 160.000 samochodów rocznie.

 

Zorganizowany zgodnie z zasadami WCM (World Class Manufacturing) zakład wyposażony jest w urządzenia najnowszej generacji oraz stosuje zaawansowany model ochrony środowiska. Produkcja odbywa się na czterech nowoczesnych pod względem technologicznym wydziałach - tłocznia, spawalnia, lakiernia i montaż. Zakład dysponuje też równie nowoczesnym ośrodkiem kontroli jakości.

GAC FCA rozpoczyna produkcję Jeepa Renegade w Chinach
 

Otwarcie zakładu Guangzhou kładzie solidne fundamenty pod długoterminowy rozwój GAC FCA w Chinach i stawia World Class Manufacturing, jako przykład dla chińskiego przemysłu wytwórczego.
Zhang Fangyou, prezes Guangzhou Automobile Industry Group Co. (GAC) stwierdził: „GAC FCA jest doskonałym przykładem współpracy pomiędzy Chinami, Stanami Zjednoczonymi i Włochami. Zakład GAC FCA w Guangzhou może liczyć na wiele korzyści pod względem produktu, technologii i zarządzania. Bez wątpienia stanowić będzie dodatkowy impuls dla rozwoju nie tylko Grupy GAC, ale całego przemysłu motoryzacyjnego w prowincji Guangdong”.
Sprzedaż Jeepa® Renegade produkowanego w Chinach rozpocznie już podczas Salonu Samochodowego w Pekinie w końcu kwietnia 2016.


Żródło, foto: materiały prasowe producenta 21.04.2016