Czy samochody "Made in China"

podbiją europejski rynek motoryzacyjny ?

Podobne pytania zadawaliśmy sobie gdy wpierw japońskie, a później koreańskie pojazdy zaczęły pojawiać się na naszych ulicach.
Do skuterów i elektroniki z państwa środka zdążyliśmy już przywyknąć.

Przyjdzie czas i na samochody...

SAMOCHODY z CHIN - tania motoryzacja czy koszmar przyszłości?


Pojazdy marki HAVAL będą produkowane w Bułgarii


Pojazdy marki HAVAL będą produkowane w Bułgarii

   Bułgarski PRODUCENT samochodów Litex Motors znany z produkcji pojazdów Great Wall wprowadza na rynek kolejną markę - HAVAL. Premiera luksusowego samochodu SUV nastąpi na Motor Show 2015 w Sofii, który odbędzie się między 17 a 25 października.

Marki HAVAL jest własnością Great Wall Motors Company i powstała jako odpowiedź na obserwowany w ciągu ostatnich kilku lat rosnący na świecie popyt na pojazdy klasy SUV. Marka oferuje teraz pełną gamę małych, średnich i dużych, najwyższej klasy pojazdów SUV - w sumie osiem modeli - z różnymi silnikami, skrzyniami biegów czy napędem. Auta mogą być wyposażone w szereg inteligentnych systemów i asystentów jazdy, w tym do monitorowania strefy martwego pola, aktywny tempomat, czujniki zmęczenia kierowcy, system automatycznego parkowania i wiele innych. Konstrukcja samochodu jest dziełem belga Pierra Leclair, byłego projektanta BMW.

 

Produkcja i sprzedaż modeli HAVAL rozpocznie się w fabryce Litex Motors pobliżu Łoweczu w połowie przyszłego roku. Szczegóły zostaną podane w najbliższych miesiącach. Wtedy też poznamy pełne dane techniczne oraz ceny.

Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii Litex Haval na Motor Show 2015 w Sofii

 


Żródło: www.investor.bg foto: Litex, Reuters 17.10.2015